VJ0603D2R4CXPAJ
Mfr.Part #
VJ0603D2R4CXPAJ
Description
CAP CER 2.4PF 250V C0G/NP0 0603
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Length :
1.6002mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±0.25pF
Voltage - Rated :
250V
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
Capacitance :
2.4pF
Width :
787.4μm
Datasheets
VJ0603D2R4CXPAJ
Vishay / Vitramon VJ0603D2R4CXPAJ
VJ HIFREQ 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±0.25pF 2.4pF