VJ0603D2R4CLPAP
Mfr.Part #
VJ0603D2R4CLPAP
Description
CAP CER 2.4PF 250V C0G/NP0 0603
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated :
250V
Capacitance :
2.4pF
Tolerance :
±0.25pF
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
C0G NP0
Published :
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Length :
1.6002mm
Datasheets
VJ0603D2R4CLPAP
Vishay / Vitramon VJ0603D2R4CLPAP
VJ HIFREQ 2.4pF 250V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D2R4CLPAP Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.The operating temperature should be greater than -55°C in order to achieve stable operation.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
VJ0603D2R4CLPAP Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm