VJ0603D2R4BXPAJ
Mfr.Part #
VJ0603D2R4BXPAJ
Description
CAP CER 2.4PF 250V C0G/NP0 0603
Ceramic Capacitors
Lead Free :
Lead Free
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Dielectric :
C0G
Case Code (Metric) :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Termination :
SMD/SMT
Radiation Hardening :
No
Height :
940μm
Voltage :
250V
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Length :
1.6mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
Max Operating Temperature :
125°C
Capacitance :
2.4pF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Depth :
800μm
Min Operating Temperature :
-55°C
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated :
250V
Mount :
PCB, Surface Mount
High Q, Low Loss
Voltage - Rated DC :
250V
RF, Microwave, High Frequency
REACH SVHC :
Unknown
Tolerance :
±0.1pF
Packaging :
Cut Tape (CT)
Datasheets
VJ0603D2R4BXPAJ
Introducing Ceramic Capacitors Vishay / Vitramon VJ0603D2R4BXPAJ from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Surface Mount, MLCC, Voltage:250V, Operating Temperature:-55°C~125°C, Package / Case:0603 (1608 Metric), VJ0603D2R4BXPAJ pinout, VJ0603D2R4BXPAJ datasheet PDF, VJ0603D2R4BXPAJ amp .Beyond Ceramic Capacitors Vishay / Vitramon VJ0603D2R4BXPAJ ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Vishay / Vitramon VJ0603D2R4BXPAJ
VJ HIFREQ 2.4pF 250V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)