VJ0603D2R4BXBAC
Mfr.Part #
VJ0603D2R4BXBAC
Description
CAP CER 2.4PF 100V C0G/NP0 0603
Tolerance :
±0.1pF
Voltage - Rated :
100V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Max Operating Temperature :
125°C
Capacitance :
2.4pF
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Surface Mount, MLCC
Length :
1.6002mm
Width :
787.4μm
Feature :
High Q, Low Loss
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
VJ0603D2R4BXBAC
Vishay / Vitramon VJ0603D2R4BXBAC
VJ HIFREQ 2.4pF 100V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D2R4BXBAC Overview
A 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm size/dimension program is available for this device.A higher operating temperature is required to achieve stable operation.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0.
VJ0603D2R4BXBAC Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm