VJ0603D2R2CEAAI
Mfr.Part #
VJ0603D2R2CEAAI
Description
CAP CER 2.2PF 50V 0603 EPOXY
Tolerance :
±0.25pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
High Q, Low Loss, Epoxy Mountable
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
50V
Capacitance :
2.2pF
Datasheets
VJ0603D2R2CEAAI
Vishay / Vitramon VJ0603D2R2CEAAI
VJ HIFREQ 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±0.25pF 2.2pF