VJ0603D2R2BXCQJHT
Mfr.Part #
VJ0603D2R2BXCQJHT
Description
CAP CER 2.2 PF 200V C0G 0603
Stock
850
In Stock :
850
RF, Microwave, High Frequency
Package :
Cut Tape (CT)
Product Type :
Ceramic Capacitors
Ratings :
Product :
General Type MLCCs
Series :
VJ HIFREQ HT
Lead Spacing :
Height - Seated (Max) :
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
RoHS :
Details
Tolerance :
±0.1pF
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Subcategory :
Capacitors
Dielectric :
C0G (NP0)
Packaging :
MouseReel
Product Status :
Active
Operating Temperature :
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Termination Style :
SMD/SMT
Features :
High Temperature
Failure Rate :
Thickness (Max) :
0.037" (0.94mm)
Product Category :
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT
Voltage - Rated :
200V
Brand :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Class :
Class 1
Vishay
Lead Style :
Capacitance :
2.2 pF
Type :
Surface Mount Multilayer Ceramic Chip Capacitor
Datasheets
VJ0603D2R2BXCQJHT
Vishay / Vitramon VJ0603D2R2BXCQJHT
VJ HIFREQ HT 2.2 pF 200V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G, NP0 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) -55°C ~ 200°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)