VJ0603D2R2BLAAP
Mfr.Part #
VJ0603D2R2BLAAP
Description
CAP CER 2.2PF 50V C0G/NP0 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
1 (Unlimited)
Thickness :
939.8μm
Tolerance :
±0.1pF
Mount :
Surface Mount
Voltage - Rated :
50V
Feature :
High Q, Low Loss
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
2.2pF
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Series :
VJ HIFREQ
Width :
787.4μm
Length :
1.6002mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Datasheets
VJ0603D2R2BLAAP
Vishay / Vitramon VJ0603D2R2BLAAP
VJ HIFREQ 2.2pF 50V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D2R2BLAAP Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.Temperatures greater than -55°C are needed for stable operation.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.
VJ0603D2R2BLAAP Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm