VJ0603D2R2BLAAJ32
Mfr.Part #
VJ0603D2R2BLAAJ32
Description
CAP CER 2.2 PF 50V NP0(C0G) 0603
Stock
954
In Stock :
954
Tolerance :
±0.1pF
Voltage - Rated :
50V
Product Status :
Active
Lead Spacing :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Ratings :
AEC-Q200
Package :
Digi-Reel?
Series :
VJ
Applications :
Automotive
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Thickness (Max) :
0.038" (0.97mm)
Height - Seated (Max) :
Failure Rate :
Lead Style :
Features :
High Temperature
Capacitance :
2.2 pF
Base Product Number :
VJ0603
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Datasheets
VJ0603D2R2BLAAJ32
Vishay / Vitramon VJ0603D2R2BLAAJ32
VJ 2.2 pF 50V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G, NP0 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) -55°C ~ 150°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)