VJ0603D2R2BLAAJ
Mfr.Part #
VJ0603D2R2BLAAJ
Description
CAP CER 2.2PF 50V C0G/NP0 0603
Ceramic Capacitors
Width :
787.4μm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Mount :
Surface Mount
Feature :
High Q, Low Loss
Thickness :
939.8μm
Voltage - Rated :
50V
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.1pF
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitance :
2.2pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Length :
1.6002mm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Max Operating Temperature :
125°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Datasheets
VJ0603D2R2BLAAJ
Vishay / Vitramon VJ0603D2R2BLAAJ
VJ HIFREQ 2.2pF 50V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D2R2BLAAJ Overview
A 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm size/dimension program is available for this device.A higher operating temperature is required to achieve stable operation.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0.
VJ0603D2R2BLAAJ Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm