VJ0603D2R1DLPAJ
Mfr.Part #
VJ0603D2R1DLPAJ
Description
CAP CER 2.1PF 250V C0G/NP0 0603
Ceramic Capacitors
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.5pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
2.1pF
Voltage - Rated :
250V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Length :
1.6002mm
Width :
787.4μm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Max Operating Temperature :
125°C
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Datasheets
VJ0603D2R1DLPAJ
Vishay / Vitramon VJ0603D2R1DLPAJ
VJ HIFREQ 2.1pF 250V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D2R1DLPAJ Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.The operating temperature should be greater than -55°C in order to achieve stable operation.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
VJ0603D2R1DLPAJ Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm