VJ0603D2R1BXPAJ
Mfr.Part #
VJ0603D2R1BXPAJ
Description
CAP CER 2.1PF 250V C0G/NP0 0603
Capacitance :
2.1pF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
High Q, Low Loss
Max Operating Temperature :
125°C
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Weight :
2.012816mg
Series :
VJ HIFREQ
Min Operating Temperature :
-55°C
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
1 (Unlimited)
Length :
1.6002mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Width :
787.4μm
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±0.1pF
Voltage - Rated :
250V
C0G NP0
Published :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Case Code (Metric) :
Datasheets
VJ0603D2R1BXPAJ
Vishay / Vitramon VJ0603D2R1BXPAJ
VJ HIFREQ 2.1pF 250V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D2R1BXPAJ Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.In order to achieve stable operation, the operating temperature should be greater than -55°C.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.
VJ0603D2R1BXPAJ Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm