VJ0603D2R1BLAAC
Mfr.Part #
VJ0603D2R1BLAAC
Description
CAP CER 2.1PF 50V C0G/NP0 0603
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Capacitance :
2.1pF
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±0.1pF
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Length :
1.6002mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Datasheets
VJ0603D2R1BLAAC
Vishay / Vitramon VJ0603D2R1BLAAC
VJ HIFREQ 2.1pF 50V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D2R1BLAAC Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.Stable operation requires a temperature higher than -55°C.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
VJ0603D2R1BLAAC Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm