VJ0603D2R0DXCAC
Mfr.Part #
VJ0603D2R0DXCAC
Description
CAP CER 2PF 200V C0G/NP0 0603
Max Operating Temperature :
125°C
Voltage - Rated :
200V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.5pF
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Length :
1.6002mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
2pF
Datasheets
VJ0603D2R0DXCAC
Vishay / Vitramon VJ0603D2R0DXCAC
VJ HIFREQ 2pF 200V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D2R0DXCAC Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.The operating temperature should be greater than -55°C in order to achieve stable operation.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
VJ0603D2R0DXCAC Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm