VJ0603D2R0CLBAP
Mfr.Part #
VJ0603D2R0CLBAP
Description
CAP CER 2PF 100V C0G/NP0 0603
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
100V
Tolerance :
±0.25pF
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Capacitance :
2pF
Datasheets
VJ0603D2R0CLBAP
Vishay / Vitramon VJ0603D2R0CLBAP
VJ HIFREQ 2pF 100V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D2R0CLBAP Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
VJ0603D2R0CLBAP Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm