VJ0603D2R0CLAAP
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VJ0603D2R0CLAAP
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 2PF 50V C0G/NP0 0603
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
Capacitance :
2pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mount :
Surface Mount
Feature :
High Q, Low Loss
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Tolerance :
±0.25pF
Thickness :
939.8μm
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Series :
VJ HIFREQ
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Factory Lead Time :
16 Weeks
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Datasheets
VJ0603D2R0CLAAP
Vishay / Vitramon VJ0603D2R0CLAAP
VJ HIFREQ 2pF 50V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D2R0CLAAP Overview
This device's program size/dimension is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
VJ0603D2R0CLAAP Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm