VJ0603D2R0BXPAJ
Mfr.Part #
VJ0603D2R0BXPAJ
Description
CAP CER 2PF 250V C0G/NP0 0603
Ceramic Capacitors
Dielectric :
C0G
High Q, Low Loss
Width :
787.4μm
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Lead Free :
Lead Free
Mount :
Surface Mount
REACH SVHC :
Unknown
Length :
1.6mm
Height :
940μm
Case Code (Imperial) :
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Weight :
2.012816mg
Voltage - Rated :
250V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Max Operating Temperature :
125°C
Thickness :
939.8μm
Termination :
SMD/SMT
Voltage :
250V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Radiation Hardening :
No
Case Code (Metric) :
Published :
Voltage - Rated DC :
250V
Packaging :
Cut Tape (CT)
Depth :
800μm
Capacitance :
2pF
Tolerance :
±0.1pF
Datasheets
VJ0603D2R0BXPAJ
Introducing Ceramic Capacitors Vishay / Vitramon VJ0603D2R0BXPAJ from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C~125°C, Package / Case:0603 (1608 Metric), Mounting Type:Surface Mount, MLCC, Voltage:250V, VJ0603D2R0BXPAJ pinout, VJ0603D2R0BXPAJ datasheet PDF, VJ0603D2R0BXPAJ amp .Beyond Ceramic Capacitors Vishay / Vitramon VJ0603D2R0BXPAJ ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Vishay / Vitramon VJ0603D2R0BXPAJ
VJ HIFREQ 2pF 250V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)