VJ0603D271GXAAR
Mfr.Part #
VJ0603D271GXAAR
Description
CAP CER 270PF 50V C0G/NP0 0603
Tolerance :
±2%
Capacitance :
270pF
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
50V
Length :
1.6002mm
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Surface Mount
Published :
Datasheets
VJ0603D271GXAAR
Vishay / Vitramon VJ0603D271GXAAR
VJ HIFREQ 270pF 50V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D271GXAAR Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.Temperatures greater than -55°C are needed for stable operation.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.
VJ0603D271GXAAR Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm