VJ0603D271GLAAR
Mfr.Part #
VJ0603D271GLAAR
Description
CAP CER 270PF 50V C0G/NP0 0603
Capacitance :
270pF
Tolerance :
±2%
Max Operating Temperature :
125°C
Length :
1.6002mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Voltage - Rated :
50V
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Datasheets
VJ0603D271GLAAR
Vishay / Vitramon VJ0603D271GLAAR
VJ HIFREQ 270pF 50V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D271GLAAR Overview
Programs on this device are of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm size/dimension.Temperatures greater than -55°C are recommended for stable operation.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 being the highest temperature coefficient.
VJ0603D271GLAAR Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm