VJ0603D270JXPAP
Mfr.Part #
VJ0603D270JXPAP
Description
CAP CER 27PF 250V C0G/NP0 0603
Voltage - Rated :
250V
Capacitance :
27pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±5%
Mount :
Surface Mount
Published :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
VJ0603D270JXPAP
Vishay / Vitramon VJ0603D270JXPAP
VJ HIFREQ 27pF 250V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D270JXPAP Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0.
VJ0603D270JXPAP Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm