VJ0603D270JXPAJ
Mfr.Part #
VJ0603D270JXPAJ
Description
CAP CER 27PF 250V C0G/NP0 0603
Stock
600
In Stock :
600
Ceramic Capacitors
Dielectric :
C0G
Tolerance :
±5%
Lead Free :
Lead Free
Termination :
SMD/SMT
Length :
1.6mm
Series :
VJ HIFREQ
REACH SVHC :
Unknown
Width :
800μm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Radiation Hardening :
No
Mount :
PCB, Surface Mount
Depth :
800μm
Min Operating Temperature :
-55°C
0603 (1608 Metric)
Voltage :
250V
Case Code (Metric) :
1608
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Case Code (Imperial) :
0603
Published :
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Packaging :
Cut Tape (CT)
Voltage - Rated :
250V
Voltage - Rated DC :
250V
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Height :
940μm
Capacitance :
27pF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
VJ0603D270JXPAJ
Introducing Ceramic Capacitors Vishay / Vitramon VJ0603D270JXPAJ from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C~125°C, Package / Case:0603 (1608 Metric), Voltage:250V, Mounting Type:Surface Mount, MLCC, VJ0603D270JXPAJ pinout, VJ0603D270JXPAJ datasheet PDF, VJ0603D270JXPAJ amp .Beyond Ceramic Capacitors Vishay / Vitramon VJ0603D270JXPAJ ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Vishay / Vitramon VJ0603D270JXPAJ
VJ HIFREQ 27pF 250V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)