VJ0603D270FXBAJ
Mfr.Part #
VJ0603D270FXBAJ
Description
CAP CER 27PF 100V C0G/NP0 0603
Capacitance :
27pF
Thickness :
939.8μm
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
RF, Microwave, High Frequency
Length :
1.6002mm
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Tolerance :
±1%
Width :
787.4μm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
High Q, Low Loss
Max Operating Temperature :
125°C
Voltage - Rated :
100V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
VJ0603D270FXBAJ
Vishay / Vitramon VJ0603D270FXBAJ
VJ HIFREQ 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±1% 27pF