VJ0603D270FXBAC
Mfr.Part #
VJ0603D270FXBAC
Description
CAP CER 27PF 100V C0G/NP0 0603
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
100V
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Tolerance :
±1%
Capacitance :
27pF
Datasheets
VJ0603D270FXBAC
Vishay / Vitramon VJ0603D270FXBAC
VJ HIFREQ 27pF 100V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D270FXBAC Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
VJ0603D270FXBAC Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm