VJ0603D240JLBAP
Mfr.Part #
VJ0603D240JLBAP
Description
CAP CER 24PF 100V C0G/NP0 0603
Ceramic Capacitors
Published :
Tolerance :
±5%
Capacitance :
24pF
Voltage - Rated :
100V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Datasheets
VJ0603D240JLBAP
Vishay / Vitramon VJ0603D240JLBAP
VJ HIFREQ 24pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D240JLBAP Overview
Programs on this device are of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 being the highest temperature coefficient.
VJ0603D240JLBAP Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm