VJ0603D240GLPAJ
Mfr.Part #
VJ0603D240GLPAJ
Description
CAP CER 24PF 250V C0G/NP0 0603
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
250V
Non-RoHS Compliant
Published :
Capacitance :
24pF
Tolerance :
±2%
Datasheets
VJ0603D240GLPAJ
Vishay / Vitramon VJ0603D240GLPAJ
VJ HIFREQ 24pF 250V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D240GLPAJ Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
VJ0603D240GLPAJ Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm