VJ0603D221GLXAT
Mfr.Part #
VJ0603D221GLXAT
Description
CAP CER 220PF 25V C0G/NP0 0603
Surface Mount
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±2%
Min Operating Temperature :
-55°C
RF, Microwave, High Frequency
Published :
Voltage - Rated :
25V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Capacitance :
220pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Width :
787.4μm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Length :
1.6002mm
Datasheets
VJ0603D221GLXAT
Vishay / Vitramon VJ0603D221GLXAT
VJ HIFREQ 220pF 25V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D221GLXAT Overview
A 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm size/dimension program is available for this device.A higher operating temperature is required to achieve stable operation.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0.
VJ0603D221GLXAT Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm