VJ0603D221GLXAJ
Mfr.Part #
VJ0603D221GLXAJ
Description
CAP CER 220PF 25V C0G/NP0 0603
Ceramic Capacitors
Min Operating Temperature :
-55°C
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±2%
Thickness :
939.8μm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Mount :
Surface Mount
Capacitance :
220pF
Series :
VJ HIFREQ
Max Operating Temperature :
125°C
16 Weeks
Published :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Width :
787.4μm
Length :
1.6002mm
Voltage - Rated :
25V
Datasheets
VJ0603D221GLXAJ
Vishay / Vitramon VJ0603D221GLXAJ
VJ HIFREQ 220pF 25V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D221GLXAJ Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.The operating temperature should be greater than -55°C in order to achieve stable operation.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
VJ0603D221GLXAJ Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm