VJ0603D221FXXAR
Mfr.Part #
VJ0603D221FXXAR
Description
CAP CER 220PF 25V C0G/NP0 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Published :
Capacitance :
220pF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
25V
Datasheets
VJ0603D221FXXAR
Vishay / Vitramon VJ0603D221FXXAR
VJ HIFREQ 220pF 25V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D221FXXAR Overview
This device's program size/dimension is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
VJ0603D221FXXAR Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm