VJ0603D221FLXAR
Mfr.Part #
VJ0603D221FLXAR
Description
CAP CER 220PF 25V C0G/NP0 0603
Capacitance :
220pF
Min Operating Temperature :
-55°C
Surface Mount, MLCC
Published :
Length :
1.6002mm
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Voltage - Rated :
25V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Factory Lead Time :
49 Weeks
Tolerance :
±1%
Datasheets
VJ0603D221FLXAR
Vishay / Vitramon VJ0603D221FLXAR
VJ HIFREQ 220pF 25V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D221FLXAR Overview
A program's size/dimension is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm for this device.Ceramic capacitor is important to maintain the operating temperature above -55°C if you want stable operation.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
VJ0603D221FLXAR Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm