VJ0603D220MLAAJ
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VJ0603D220MLAAJ
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 22PF 50V C0G/NP0 0603
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Thickness :
939.8μm
Max Operating Temperature :
125°C
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Feature :
High Q, Low Loss
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Series :
VJ HIFREQ
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Length :
1.6002mm
Mount :
Surface Mount
Capacitance :
22pF
Width :
787.4μm
Min Operating Temperature :
-55°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±20%
Factory Lead Time :
16 Weeks
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Datasheets
VJ0603D220MLAAJ
Vishay / Vitramon VJ0603D220MLAAJ
VJ HIFREQ 22pF 50V Ceramic Capacitor ±20% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D220MLAAJ Overview
Ceramic capacitor is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm in size/dimension for this device.An operating temperature greater than -55°C is necessary for stable operation.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to C0G NP0.
VJ0603D220MLAAJ Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm