VJ0603D220JXPAC
Mfr.Part #
VJ0603D220JXPAC
Description
CAP CER 22PF 250V C0G/NP0 0603
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
250V
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Min Operating Temperature :
-55°C
C0G NP0
Length :
1.6002mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Max Operating Temperature :
125°C
0603 (1608 Metric)
Width :
787.4μm
Capacitance :
22pF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
VJ0603D220JXPAC
Vishay / Vitramon VJ0603D220JXPAC
VJ HIFREQ 22pF 250V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D220JXPAC Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.Stable operation requires a temperature higher than -55°C.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
VJ0603D220JXPAC Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm