VJ0603D220GXPAP
Mfr.Part #
VJ0603D220GXPAP
Description
CAP CER 22PF 250V C0G/NP0 0603
Tolerance :
±2%
Voltage - Rated :
250V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Length :
1.6002mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitance :
22pF
Datasheets
VJ0603D220GXPAP
Vishay / Vitramon VJ0603D220GXPAP
VJ HIFREQ 22pF 250V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D220GXPAP Overview
Ceramic capacitor is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm in size/dimension for this device.An operating temperature greater than -55°C is necessary for stable operation.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to C0G NP0.
VJ0603D220GXPAP Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm