VJ0603D220GLPAJ
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VJ0603D220GLPAJ
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 22PF 250V C0G/NP0 0603
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
Factory Lead Time :
16 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Published :
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Series :
VJ HIFREQ
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Length :
1.6002mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Thickness :
939.8μm
Voltage - Rated :
250V
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Operating Temperature :
125°C
Width :
787.4μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±2%
Feature :
High Q, Low Loss
Mount :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
22pF
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
VJ0603D220GLPAJ
Vishay / Vitramon VJ0603D220GLPAJ
VJ HIFREQ 22pF 250V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D220GLPAJ Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.In order to achieve stable operation, the operating temperature should be greater than -55°C.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.
VJ0603D220GLPAJ Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm