VJ0603D200MXCAC
Mfr.Part #
VJ0603D200MXCAC
Description
CAP CER 20PF 200V C0G/NP0 0603
Voltage - Rated :
200V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±20%
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Capacitance :
20pF
Datasheets
VJ0603D200MXCAC
Vishay / Vitramon VJ0603D200MXCAC
VJ HIFREQ 20pF 200V Ceramic Capacitor ±20% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D200MXCAC Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
VJ0603D200MXCAC Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm