VJ0603D200MXBAC
Mfr.Part #
VJ0603D200MXBAC
Description
CAP CER 20PF 100V C0G/NP0 0603
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
100V
Surface Mount, MLCC
Published :
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Tolerance :
±20%
Capacitance :
20pF
Datasheets
VJ0603D200MXBAC
Vishay / Vitramon VJ0603D200MXBAC
VJ HIFREQ 20pF 100V Ceramic Capacitor ±20% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D200MXBAC Overview
This device's program size/dimension is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
VJ0603D200MXBAC Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm