VJ0603D200MLAAP
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VJ0603D200MLAAP
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 20PF 50V C0G/NP0 0603
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Thickness :
939.8μm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Length :
1.6002mm
Series :
VJ HIFREQ
Factory Lead Time :
16 Weeks
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Tolerance :
±20%
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Capacitance :
20pF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
50V
Published :
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Width :
787.4μm
Feature :
High Q, Low Loss
Mount :
Surface Mount
Datasheets
VJ0603D200MLAAP
Vishay / Vitramon VJ0603D200MLAAP
VJ HIFREQ 20pF 50V Ceramic Capacitor ±20% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D200MLAAP Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.The operating temperature should be greater than -55°C in order to achieve stable operation.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
VJ0603D200MLAAP Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm