VJ0603D200JXBAJ
Mfr.Part #
VJ0603D200JXBAJ
Description
CAP CER 20PF 100V C0G/NP0 0603
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitance :
20pF
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Voltage - Rated :
100V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
VJ0603D200JXBAJ
Vishay / Vitramon VJ0603D200JXBAJ
VJ HIFREQ 20pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D200JXBAJ Overview
A 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0.
VJ0603D200JXBAJ Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm