VJ0603D200JLPAJ
Mfr.Part #
VJ0603D200JLPAJ
Description
CAP CER 20PF 250V C0G/NP0 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
250V
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Thickness :
939.8μm
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
20pF
Datasheets
VJ0603D200JLPAJ
Vishay / Vitramon VJ0603D200JLPAJ
VJ HIFREQ 20pF 250V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D200JLPAJ Overview
Ceramic capacitor is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to C0G NP0.
VJ0603D200JLPAJ Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm