VJ0603D200GXCAJ
Mfr.Part #
VJ0603D200GXCAJ
Description
CAP CER 20PF 200V C0G/NP0 0603
Voltage - Rated :
200V
Tolerance :
±2%
Min Operating Temperature :
-55°C
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Length :
1.6002mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Operating Temperature :
125°C
Capacitance :
20pF
Datasheets
VJ0603D200GXCAJ
Vishay / Vitramon VJ0603D200GXCAJ
VJ HIFREQ 20pF 200V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D200GXCAJ Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.The operating temperature should be higher than -55°C to achieve stable operation.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0.
VJ0603D200GXCAJ Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm