VJ0603D200FXXAP
Mfr.Part #
VJ0603D200FXXAP
Description
CAP CER 20PF 25V C0G/NP0 0603
Tolerance :
±1%
Length :
1.6002mm
Factory Lead Time :
6 Weeks
Voltage - Rated :
25V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Capacitance :
20pF
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Max Operating Temperature :
125°C
Published :
Datasheets
VJ0603D200FXXAP
Vishay / Vitramon VJ0603D200FXXAP
VJ HIFREQ 20pF 25V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D200FXXAP Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.The operating temperature should be higher than -55°C to achieve stable operation.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0.
VJ0603D200FXXAP Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm