VJ0603D1R9DLBAP
Mfr.Part #
VJ0603D1R9DLBAP
Description
CAP CER 1.9PF 100V C0G/NP0 0603
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Capacitance :
1.9pF
Voltage - Rated :
100V
Tolerance :
±0.5pF
Datasheets
VJ0603D1R9DLBAP
Vishay / Vitramon VJ0603D1R9DLBAP
VJ HIFREQ 1.9pF 100V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D1R9DLBAP Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0.
VJ0603D1R9DLBAP Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm