VJ0603D1R9BLBAP
Mfr.Part #
VJ0603D1R9BLBAP
Description
CAP CER 1.9PF 100V C0G/NP0 0603
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Capacitance :
1.9pF
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.1pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
100V
Published :
Datasheets
VJ0603D1R9BLBAP
Vishay / Vitramon VJ0603D1R9BLBAP
VJ HIFREQ 1.9pF 100V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D1R9BLBAP Overview
Ceramic capacitor is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to C0G NP0.
VJ0603D1R9BLBAP Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm