VJ0603D1R8DLPAP
Mfr.Part #
VJ0603D1R8DLPAP
Description
CAP CER 1.8PF 250V C0G/NP0 0603
Capacitance :
1.8pF
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Tolerance :
±0.5pF
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Voltage - Rated :
250V
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Published :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
VJ0603D1R8DLPAP
Vishay / Vitramon VJ0603D1R8DLPAP
VJ HIFREQ 1.8pF 250V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D1R8DLPAP Overview
This device's program size/dimension is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
VJ0603D1R8DLPAP Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm