VJ0603D1R8CLAAJ
Mfr.Part #
VJ0603D1R8CLAAJ
Description
CAP CER 1.8PF 50V C0G/NP0 0603
Capacitance :
1.8pF
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Width :
787.4μm
Published :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
50V
Mount :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.25pF
Length :
1.6002mm
Datasheets
VJ0603D1R8CLAAJ
Vishay / Vitramon VJ0603D1R8CLAAJ
VJ HIFREQ 1.8pF 50V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D1R8CLAAJ Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.Temperatures greater than -55°C are needed for stable operation.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.
VJ0603D1R8CLAAJ Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm