VJ0603D1R8BLPAC
Mfr.Part #
VJ0603D1R8BLPAC
Description
CAP CER 1.8PF 250V C0G/NP0 0603
Capacitance :
1.8pF
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
250V
Tolerance :
±0.1pF
Datasheets
VJ0603D1R8BLPAC
Vishay / Vitramon VJ0603D1R8BLPAC
VJ HIFREQ 1.8pF 250V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D1R8BLPAC Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.
VJ0603D1R8BLPAC Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm