VJ0603D1R8BLBAP
Mfr.Part #
VJ0603D1R8BLBAP
Description
CAP CER 1.8PF 100V C0G/NP0 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Capacitance :
1.8pF
Voltage - Rated :
100V
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Min Operating Temperature :
-55°C
939.8μm
Length :
1.6002mm
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Tolerance :
±0.1pF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Width :
787.4μm
Datasheets
VJ0603D1R8BLBAP
Vishay / Vitramon VJ0603D1R8BLBAP
VJ HIFREQ 1.8pF 100V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D1R8BLBAP Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.The operating temperature should be greater than -55°C in order to achieve stable operation.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
VJ0603D1R8BLBAP Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm