VJ0603D1R7DXCAP
Mfr.Part #
VJ0603D1R7DXCAP
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1.7PF 200V C0G/NP0 0603
Ceramic Capacitors
Mount :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Feature :
High Q, Low Loss
Tolerance :
±0.5pF
Thickness :
939.8μm
Voltage - Rated :
200V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RF, Microwave, High Frequency
Factory Lead Time :
16 Weeks
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Published :
Capacitance :
1.7pF
Datasheets
VJ0603D1R7DXCAP
Vishay / Vitramon VJ0603D1R7DXCAP
VJ HIFREQ 1.7pF 200V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D1R7DXCAP Overview
A program's size/dimension is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
VJ0603D1R7DXCAP Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm