VJ0603D1R7DLPAJ
Mfr.Part #
VJ0603D1R7DLPAJ
Description
CAP CER 1.7PF 250V C0G/NP0 0603
Capacitance :
1.7pF
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.5pF
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Voltage - Rated :
250V
Datasheets
VJ0603D1R7DLPAJ
Vishay / Vitramon VJ0603D1R7DLPAJ
VJ HIFREQ 1.7pF 250V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D1R7DLPAJ Overview
Programs on this device are of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 being the highest temperature coefficient.
VJ0603D1R7DLPAJ Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm