VJ0603D1R7CXAAC
Mfr.Part #
VJ0603D1R7CXAAC
Description
CAP CER 1.7PF 50V C0G/NP0 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
VJ HIFREQ
Length :
1.6002mm
Tolerance :
±0.25pF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
50V
Capacitance :
1.7pF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Width :
787.4μm
Datasheets
VJ0603D1R7CXAAC
Vishay / Vitramon VJ0603D1R7CXAAC
VJ HIFREQ 1.7pF 50V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D1R7CXAAC Overview
Programs on this device are of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm size/dimension.Temperatures greater than -55°C are recommended for stable operation.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 being the highest temperature coefficient.
VJ0603D1R7CXAAC Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm