VJ0603D1R7CLCAP
Mfr.Part #
VJ0603D1R7CLCAP
Description
CAP CER 1.7PF 200V C0G/NP0 0603
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
C0G NP0
Width :
787.4μm
Voltage - Rated :
200V
Tolerance :
±0.25pF
Length :
1.6002mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
1.7pF
Published :
Max Operating Temperature :
125°C
Datasheets
VJ0603D1R7CLCAP
Vishay / Vitramon VJ0603D1R7CLCAP
VJ HIFREQ 1.7pF 200V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D1R7CLCAP Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.The operating temperature should be greater than -55°C in order to achieve stable operation.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
VJ0603D1R7CLCAP Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm