VJ0603D1R5DLAAC
Mfr.Part #
VJ0603D1R5DLAAC
Description
CAP CER 1.5PF 50V C0G/NP0 0603
Tolerance :
±0.5pF
Min Operating Temperature :
-55°C
Published :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Width :
787.4μm
Mount :
Surface Mount
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
VJ HIFREQ
Factory Lead Time :
16 Weeks
Capacitance :
1.5pF
Voltage - Rated :
50V
Length :
1.6002mm
Datasheets
VJ0603D1R5DLAAC
Vishay / Vitramon VJ0603D1R5DLAAC
VJ HIFREQ 1.5pF 50V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D1R5DLAAC Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.Stable operation requires a temperature higher than -55°C.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
VJ0603D1R5DLAAC Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm